Relaxagáz és altatás propofollal
Rendelőnk európai viszonylatban élen jár a fájdalommentes fogászati kezelésekben, hiszen orvosaink a fájdalomcsillapítás és a szorongásoldás minden lehetőségét ismerik, és professzionális módon alkalmazzák.
Időnként érkeznek hozzánk leküzdhetetlen szorongásra hajlamos személyek, akiknek felajánljuk a relaxa gáz (dinitrogénoxid maszkon át történő belégzése), vagy az altatás (aneszteziológus felügyeletével végzett éber szedáció propofollal) lehetőségét.
Szedáció (relaxa gázzal)
Orvosaink ebben az esetben relaxa gázt alkalmaznak a félelem oldására.
A páciens a kezelést megelőzően néhány vizsgálaton vesz részt (vérnyomásmérés, vércukorszint-mérés, stb), melyek eredményének függvényében beállítjuk az oxigéngáz és a dinitrogénoxid ideális arányát.
A vizsgálat eredményeinek értékelését követően tehát azonnal kezdődhet a kezelés. A relaxa gáz használatakor a beteg éber és együttműködő marad, szorongása csökken, azonban a fájdalomküszöb emelkedik. Ennek következtében a szedációnak félelem- és szorongáscsökkentő hatása mellett, enyhe fájdalomcsökkentő hatása is van.
A gázt egy orra helyezett maszkon keresztül kapja a páciens, ami a garatreflexeket nem befolyásolja, tehát megkönnyíti orvosunk munkáját is. Gyors beavatkozásoknál, és komolyabb műtéteknél egyaránt sikerrel alkalmazzuk.
Köszönöm, hogy páciensükként valódi gondoskodásban, odafigyelésben lehet részem! Köszönöm, hogy implantációm óta félévente érdeklődnek hogylétem felől, köszönöm a barátságos bánásmódot és, hogy emlékeztetnek a kontroll fontosságára, őszintén szem előtt tartják gyógyulásomat! Köszönöm a születésnapi köszöntést és a jókívánságokat!
Maradok tisztelettel,
Altatás (aneszteziológiai felügyelettel éber szedációban)
A Dental Center Fogorvosi Rendelő hosszú évek óta rendszeresen látunk el úgy pácienseket, hogy nem érzékelnek szinte semmit a kezelésből. Az aneszteziológiai felügyelettel végzett éber szedáció intravénás Propofol adásával történik. Többnyire összetettebb, bonyolultabb, vagy hosszabb szájsebészeti műtétek alkalmával lehet szükség ilyen altatásra. Egyes pácienseink sajnos a régen szerzett negatív élmények következtében hányingerrel küzdenek, és valódi tortúraként élik meg a fogászati kezeléseket, ezért az ő esetükben ez szinte megváltás. A betegek ilyenkor tudatosan nem élik meg a fogászati kezelést, hanem egy alvásszerű állapotban vannak, és később sem emlékeznek semmire. Az altatást a páciensek biztonsága érdekében aneszteziológus szakorvos végzi, és minden esetben alapos vizsgálatok előzik meg, így többnyire minden komplikáció lehetőségét kizárhatjuk!